Què és, què fa i com s’organitza l’AFA?

L’AFA és un espai on tots els pares i mares trobem una manera de participar directament en l’organització d’alguns aspectes de l’escola. Com qualsevol altra associació, l’AFA s’estructura en una junta directiva, que es tria a l’assemblea general de tots els socis i sòcies, i en vàries comissions de treball que duen a terme diferents tasques i fan propostes en diferents àmbits.

Tot i que l’AFA té una funció molt important i treballa en coordinació amb l’escola i en línia amb el seu projecte pedagògic, és important diferenciar les iniciatives que sorgeixen d’una o altra, ja que això facilita la comunicació entre tots nosaltres.

 

Actualment l’AFA consta d’12 comissions: Biblioteca, Comunicació, Escola inclusiva, Extraescolars, Festes, Festa de les cultures, Colla gegantera, Instituts, Espai de migdia, Sostenibilitat i medi ambient, Mobilitat i Educació feminista.

Tot i que la seva feina va més enllà, algunes de les responsabilitats més visibles de l’AFA són l’organització de l’espai de migdia, l’acollida del matí i de la tarda i les activitats extraescolars. Si vols saber més fes una ullada a l’apartat comissions

Junta directiva

Comissions

Presidència:
Victoria Martínez – junta@afalallacuna.cat

Vicepresidència:
Alba Arnau

Secretaria:
Lorena Auladell

Tresoreria:

Agnès Felis – tresoreria@afalallacuna.cat

Vocals:

Lucie Retailleau, Anna Fano, Marta Sorribes,
Oliver Style, Marta Ramoneda, Lina González

Comissió de Festes  –  festes@afalallacuna.cat

Comissió Festa de les cultures  –  festadelescultures@afalallacuna.cat

Comissió Biblioteca  –  biblioteca@afalallacuna.cat
Comissió Mobilitat  –  mobilitat@afalallacuna.cat
Comissió d’Escola inclusiva  –  inclusiva@afalallacuna.cat

Comissió Instituts  –  instituts@afalallacuna.cat

Comissió Colla gegantera  –  gegants@afalallacuna.cat

Comissió de Comunicació  –  comunicacio@afalallacuna.cat

Comissió d’Extraescolars  –  extraescolars@afalallacuna.cat

Comissió Espai de migdia  –  menjador@afalallacuna.cat

Comissió de Sostenibilitat i medi ambient  –  sostenibilitat@afalallacuna.cat

Comissió d’Educació feminista  –  educaciofeminista@afalallacuna.cat